გაკვეთილის მთავარი თემა
|
Clothes(ტანსაცმელი)
|
|
სწავლების საფეხური
|
მესამე კლასი(დაწყებითი საფეხური)
|
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
7 მოსწავლე (არცერთი
ს.ს.ს.მ.. მოსწავლე)
|
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
ლექსიკური მარაგის
გამდიდრება/ნასწავლის პრაქტიკაში გამოყენება.
|
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
უცხ.დ.II.4.
უცხ.დ.II.5.
მოსწავლეს შეუძლია სიტყვების, წინადადებების გაშიფრვა-წაკითხვა.
უცხ.დ.II.6.
შედეგები:
1.მოსწავლეები გაეცნენ ახალ სიტყვებს,მოისმინეს,წაიკითხეს,დაწერეს,დააკავშირეს
სესაბამის სურატებტან.
2.მოისმინეს და წაიკითხეს ილუსტრირებული დიალოგი,სადაც გამოიყენეს ახალი სიტყვები.
3.გამართეს დიალოგი როლებში ინტონაციის დაცვით.
|
|
მოსწავლეებმა იციან
მარტივი წინადადებების აგება,მარტივ კითხვებზე პასუხის გაცემა,ფერები. აქვთგარკვეული
სიტყვათა მარაგი.
|
||
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
ინდივიდუალური,განმავითარებელი.
|
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური
რესურსები
|
სახელმძღვანელო,ფლესკარტები,კომპიუტერი,დისკი,ფანქრები,დაფა,პლაკატი,ბარათები,სახატავი
ფურცლები.
|
|
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
|
1.წინარე ცოდნის გააქტიურება/გამოწვევა(5წთ).
ვუჩვენებთ მოსწავლეებს
გაკვეთილის პოსტერს და ვთხოვთ დაასახელონ ნაცნობი საგნები.მასწავლებებლი სვავს დამაზუსტებელ
კითხვებს,ხოლო სემდეგ აცნობს მათგაკვეთილის თემას.
2.ახალი სიტყვების გაცნობა/დამახსოვრება(10წთ)
ვაჩვენებ მოსწავლეებს
ახალი სიტყვების ბარათებს:skirt,shoes,boots,T-shirt,dress,sandals,trousers,jacket,trainers,shirt
სათითაოდ დავასახელებთ
შესაბამის სიტყვებს და ვთხოვ მოსწავლეებს გაიმეორონ ჩემს შემდეგ.
ბარათები მივაკრათ დაფაზე,გავუკეთოთ შესაბამისი
წარწერები,წავიკითხოთ რამდენჯერმე და ვთხოვ მოსწავლეებს წაიკითხონ ჩემს შემდეგ.
მოვაშორებ სათითაოდ
წარწერებს და უნდა შეეცადონ დაასახელონ საგნის დასახელებები.
ვაჩვენებ პლაკარს,მოსწავლეები დააკვირდებიან და
შეეცდებიან მოძებნონ ის საგნები,რომლის დამხსოვრებაც წინა აქტივობიდან შეძლეს.
3.ახალი სიტყვების მოსმენა/დამახსოვრება
(15წთ)
ვასმენინებ ახალ
სიტყვებს აუდიო ცანაწერზე,მოსწავლეები პაუზებში იმეორებენ და აკავსირებენ სიტყვებს
სახელმძღვანელოში მოცემულ სურატებთან(მიანიშნებენ თითით).
ვასახელებ ახალ სიტყვებს არეულად,მოსწავლეები
პოულობენ სახელმძღვენელოსი შესაბამის სურათს და მიუთითებენ.
მოსწავლეებს წყვილებშიურიგდებათ ილუსტრირებული
კროსვორდი სესავსებად.სამუშაოს დასრულების სემდეგ თითო მოსწავლე კითხულობს სწორ პასუხს
-დანარჩენი ამოწმებს.
4.დიალოგის მოსმენა/კითხვა(10წთ)
ვთხოვ მოსწავლეებს
დააკვირდნენ სახელმძღვანელოში მოცემული დიალოგის ილუსტრაციებს და თქვან რას ხედავენ სურატებზე. I can see
მოსწავლეები უსმენენდიალოგს,პარალელურად თითს
აყოლებენ წიგნში შესაბამის ილუსტრირებულ დიალოგს.ყურადრებას ამახვილებენ ახალ სიტყვებსა
და ინტონაციაზე.
კიდევ ერტხელ უსმენენ დიალოგს და პაუზებში იმეორებენ წინადადებებს ინტონაციის დაცვით.
5.როლური თამაში(5წთ)
მასწავლებელი კენჭისყრით
ირჩევს მოსწავლეებს ,რომლებიც წაიკითხავენ დიალოგს როლებში ინტონაციის დაცვით.სხვა
მოსწავლეები აყოლებენ თვალს დიალოგს.
მოსწავლეებს საშინაო დავალებათ ეძლევათ დახატონ ახალი სიტყვების შესაბამისი ნახატები
შესაბამისი წარწერით.
|
|
Sunday, 31 May 2015
გაკვეთილის გეგმა.
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment